Linnaorkestri kontsert-ringreisil tuleb esiettekandele Malle Maltise flöödikontsert

Sel pühapäeval, 27.juunil kell 13 Lihula ja kell 17 Mihkli kirikus kõlab traditsioonilisel “Hää Eesti Asi” kontsert-ringreisil taas kaunis eesti heliloojate looming.
Uudisteosena tuleb ettekandele Malle Maltise flöödikontsert “Tuultest ja tiibadest”, mis on kirjutatud silmas pidades Pärnu Linnaorkestri flötisti Leonora Palu. Õhtut juhatab peadirigent Kaspar Mänd.

“Instrumentaalkontserte on läbi aegade kirjutatud mitte esmajoones soolopilli pärast vaid ikka inimestele, erilistele muusikutele, oma pilli silmapaistvatele meistritele. Minu kontsert on Leonora Palule, kes on mind inspireerinud kui erakordne ja loominguline interpreet nii oma improviseerimisoskuse kui ka sõnaseadmise poolest”, sõnas Maltis.
“Teose pealkiri – Kontsert flöödile ja orkestrile – viitab ka sellele, et orkester ei ole laval mitte ainult solisti toetuseks ja saateks, vaid tal on kanda ka oma iseseisev roll.”

Helilooja sõnul on maailmaesiettekandele tulev teos traditsiooniline ja ajas tagasi vaatav. “Selles võib aimata jälgi eredaimatest hetkedest, mis on minu muusikalisse mällu aegade jooksul pidama jäänud (barokkheliloojad, Beethoven, Mahler, Ravel, Debussy, Sibelius, Stravinski, Schnittke, Ligeti) ja millekski uueks kokku sulanud”, lisas Maltis.

Kontserdil kõlavad veel veel Ester Mägi “Vesper”, Tõnu Kõrvitsa “Thule eleegiad” ning Richard Wagneri “Siegfried-idüll”.

Malle Maltis on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli plokkflöödi (1999) ja oboe (2000) erialal. Samal ajal alustas ta loominguõpinguid Toivo Tulevi juures. 2003 täiendas end kompositiooni alal Hollandis Utrechti Konservatooriumis Henk Alkema juures. 2004. aastal lõpetas Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal Eino Tambergi ja Toivo Tulevi juhendamisel.
2005-2007 õppis ta Itaalias Giuseppe Tartini nimelises Trieste Konservatooriumis muusika ja uue tehnoloogia erialal. 2007-2008 täiendas end Euroopa kompositsiooni ja muusikatehnoloogia kursustel (ECMCT) Helsingis ja Barcelonas. Lisaks osalenud mitmel elektronmuusika meistrikursustel (Dominic Murcott, Michael Edwards, Daniel Teruggi). 2011 osales heliloojana Eu-Art-Networki kunstisümpoosionil Austrias. Alates 2008. aastast õpetab kompositiooni ja elektronmuusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Malle Maltise teoseid on esitatud Eesti Muusikaakadeemia Sügisfestivalil, festivalil “Eesti muusika päevad”, festivalil “Nyyd” ja “Plektrum” ning Eesti Noorte Heliloojate Festivalil Tartus, festivalidel „SoundsNew“ Canterburys (2011), Gaudeamus Muziekweek (2007; 2011) ja Avantgarde-Tirol (2010).
Loomingus on kesksel kohal teosed akustilistele instumentidele ja elektroonikale. Maltis kirjutanud muusikat ka ligi kümnele anima- ja lühifilmile. Teosega „Res” pälvis Malle Maltis I preemia elektroakustilise muusika konkursil Musica Nova 2004 Prahas. 2005 ja 2007 pälvis festivali “Eesti muusika päevad” heliloojapreemia. 2010 võitis teos “Chameleon chant” 3. ECPNM üle-euroopalise elektronmuusika teoste konkursi Austrias.