Pärnu Linnaorkester avab arhitektuuri ja muusika seostele pühendatud hooaja

Pärnu Linnaorkester avab oma 28.hooaja sel pühapäeval, 17.oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas. Kontserdile eelneb kell 16 arhitektuuriajaloolase, Eesti Kunstiakadeemia rektori ja Eesti Teaduste Akadeemia asepresidendi Mart Kalmu loeng.

Tänavu möödub 140 aastat Pärnu kauaegse linnaarhitekti Olev Siinmaa sünnist ning Pärnu Linnaorkester on sel puhul võtnud fookusesse nii arhitekti enda kui arhitektuuri ja muusika omavahelised seosed. Pärnu Linnaorkester avab oma 28. kontserdihooaja pühapäeval, 17. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas, mil kõlab helilooja Maria Kõrvitsa uudisteose “betoon” esmaettekanne, hommage à Olev Siinmaa. Lisaks on kavas Maurice Raveli Klaverikontsert G-duur, kus soleerib Age Juurikas (klaver) ning Beethoveni 3. sümfoonia “Eroica”. Õhtut juhatab dirigent Kaspar Mänd.

“Olev Siinmaa pärand on mõjutanud oluliselt Pärnu linna palet ning ka vaimsust. Paljud tema ideed on olnud eeskujuks järgnenud arhitektidele, Siinmaa looming on muutunud omamoodi sümboliks esimese vabariigi aegsele elule, kus otsiti üheltpoolt selgelt eesti omapärast nägu, teisalt oli pilk selgelt modernismi ja teiste kaasaegsete voolude suunal”, kirjeldas Mänd. Olev Siinmaa visiooni saame kasutada ka tänapäeval, mh ka teemal muusika koht linnas (Siinmaa supelala ümberkorralduskava, mis nägi mh ette ka välilava orkestrile ja kontserdiala, kus leiaksid aset regulaarsed kontserdid). Kuna Pärnu Linnaorkester on võtnud üheks selgeks osaks oma repertuaaris uute teoste tellimise ja esitamise, siis jätkub omal moel muusikas Siinmaa visioon oma, kodumaise ning uuemate voolude sümbioosis.

28.hooaja plakatikujundustes on Eesti Arhitektuurimuuseumi loal kasutatud fragmente Olev Siinmaa originaaljoonistest.

**Sissepääs COVID-19 tõendiga (negatiivse testitulemuse, haiguse läbipõdemisevõi vaktsineerimiskuuri tõend)