“Kaleidoskoop” Värvide küllus. 17.03. kell 17

 
„KALEIDOSKOOP“ VÄRVIDE KÜLLUS
 17. märts kell 17 Pärnu kontserdimaja


Seekordne kava tuleb mitmevärviline, nagu seda ka kontserdi pealkiri lubab. Filmimuusika tunnusmeloodiast kuni kõigile tuntud Vivaldi Aastaaegadeni.

Solistid Pärnu Linnaorkestri orkestrandid ja sõbrad.
Anu Mänd
Anete Peäske
Chris Sommer
Jakob Peäske
Karin Sarv
Leevi Rosin
Leonora Palu
Maano Männi (külaline)
Dirigent Mikk Murdvee

Olete palutud osa saama muusikalisest elamusest, kus kõlavad kaleidoskoopiliselt põnevad helimaastikud ning saame osa kollektiivse sõpruse harmooniast. Särava ja meeldejääva õhtu seob ühtseks tervikuks dirigent Mikk Murdvee.

KAVAS Vivaldi „Kevad“ tsüklist „Aastaajad“, H. Eller „Kolm pala“ Charles Colemani seade samanimelisest kammertsüklist flöödile ja klaverile (või lihtsalt seade Charles Coleman), M. Bruch „Romanss“ vioolale ja orkestrile, M. Skorõk „Karpaatia rapsoodia” viiulile ja keelpilliorkestrile, seade M. Männi, E. Morricone „Cinema paradiso“, G. Faure Fantaasia, E. Chausson “Poeem” op 25.

 

Ostes pileti Pärnu Linnaorkestri kodulehelt, ei lisandu piletile internetipoe lisatasu.✨ https://parnuorkester.ee/piletid/ 

ANU MÄND

Anu MÄND on viiulimängu õppinud Pärnu Muusikakoolis (õp Maire Varma) ja Tallinna
Muusikakeskkoolis (prof Mare Teearu). Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamisele 1989. aastal järgnesid
õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mare Teearu viiuliklassis, kus Anu omandas
magistrikraadi 1994. aastal. Ta on töötanud viiuliõpetajana Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi
muusikaosakonnas (1991-1996) ning töötab Pärnu Muusikakoolis 2000. aastast kuni tänaseni.

1993/1994 hooajal tegi Anu kaasa ERSO koosseisulise orkestrandina. Õpingute ajal osales Saksa-
Skandinaavia Noorteorkestri kontserdiprojektides. 1994. aastal asus ta tööle vastloodud Pärnu

Linnaorkestrisse, kus on tänaseni põhikoosseisuline orkestrant ning alates 2019 tegutsenud
kontsertmeistrina.
Anu Mänd on järjepidevalt tegutsenud ka kammermuusikuna erinevates koosseisudes, sh PLO
keelpillitrio, keelpillikvartett jmt. Lavapartneriteks kammeransamblites on olnud Heli Sommer, Tatjana
Günter, Anneliis Lindre, Eeva-Liisa Ehala, Lea Leiten, Külli Vabrit, Maarja Vaitmaa, Villu Veski, Hedvig
Hanson, Marek Talts jt muusikud.

LEONORA PALU

Leonora on õppinud Rakvere ja Pärnu muusikakoolides, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

2003.a. täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis. Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002.a. võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis. Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse.
Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. 

Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Leonora Palu on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel. Samuti tegeleb ta pedagoogi tööga õpetades flööti ning vabaimprovisatsiooni Pärnu ja Pärnu-Jaagupi Muusikakoolis. Leonora Palu on ka muusikakriitik ja luuletaja.

ANETE PEÄSKE

Anete PEÄSKE alustas flöödiõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Mihkel Peäske juhendamisel ning lõpetas 2019. aastal bakalaureuseõppe Maastrichti Konservatooriumis Philippe Benoit’ klassis. Lisaks on ta õppinud aastatel 2016 -2017 Leipzigis, õpetajaks Irmela Boßler. 2021. aasta juunis lõpetas ta magistriõpingud Mihkel Peäske juures EMTAs. 2020. aasta sügisest on Anete Pärnu Linnaorkestri liige ja 2018. aastast mängib ta Baltimere Filharmooniaorkestris (juh Kristjan Järvi).
2021. aastal oli Anete Vanemuise Teatri sümfooniaorkesteri flöödirühma abikontsertmeister.
Anete töötab 2021. aasta kevadest vokaalansamblis Vox Clamantis. Anete on pälvinud Lätis 2011. a konkursil Jaunais flautists 1. ja 2012. a 2. preemia ning 3. koha vabariiklikul puhkpillimängijate konkursil noorima osalejana. 2015. a võitis ta 1. koha Stockholm International Competition ning 3. koha 2019. a konkursil Tampere International Flute Competition. 2018. aastal võitis ta Lõuna-Hollandi Filharmooniaorkestri akademisti koha ning pälvis Maastrichtis Hustinxi- nimelise kammeransambli preemia. Anete on soleerinud EMTA sümfooniaorkestri, Tallinna kammerorkestri, TMKK sümfooniaorkestri ja Uue Tänava Orkestri (juh Kaspar Mänd) ees. Ta on korduvalt osalenud ERSO ja TKO projektides.

KARIN SARV

Karin SARV lõpetas 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia  vioola eriala (Viljar Kuuse klassis), millele järgnesid õpingud magistrantuuris (2011 – prof  Peeter Paemurru juhendamisel). Ta on täiendanud end mitmetel meistrikursustel (prof  A. Dobrovski, prof  Ch. Euler, A-L. Kangas, H. Frendin, T. Fredriksen, W. Klos, F. Sonnleitner jt) ning osalenud erinevate orkestrite (Rahvusooper Estonia, ERSO, teater Vanemuine, Tallinna kammerorkester) ja ansamblite (keelpillikvartett Muusa, kitarrist Heiki Mätliku ansambel, YXUS Ensemble, FRESH, vioolakvartett Sul Viola jt) töös.

Oktoobris, novembris 2013 osales Karin Sarv K. Stockhauseni  “Herbstmusic” lavateoses ning oktoobris 2014 K. Stockhauseni lavateoses “Tierkreis”, mis osutusid väga menukateks.

Aastatel 2005 – 2012 töötas Karin Sarv Rahvusooper Estonia vioolarühma kolmanda kontsertmeistrina, esitades mitmeid repertuaaris olevate etenduste soolosid.

Aastatel 2012 – 2020 töötas Karin Sarv Tallinna kammerorkestris. Alates 2020 töötab ta ERSOs orkestriartistina ning alates detsembrist 2022 Pärnu Linnaorkestri vioolarühma kontsertmeistrina.

Alates 2017 kuulub Karin Sarv Eesti Festivaliorkestrisse. 

CHRIS SOMMER

Chris Sommer on õppinud Pärnu Muusikakoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Madridi Kuninglikus Muusikaakadeemias (prof. Enrique Rioja Lis).

2017. aastal lõpetas Ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe muusika interpretatsioonis, trompeti erialal (dots. Indrek Vau). Alates 2015. aastast töötab Chris Sommer Rahvusooper Estonia orkestris ja aastast 2018 töötab ta lisaks ka Pärnu Linnaorkestri trompetirühma kontsertmeistrina.

2017. aastal saavutas Chris Sommer II koha Eesti Interpreetide konkursil puhkpillidele. Viimastel aastatel on ta lisaks mänginud veel ka Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Balti Noorte Filharmooniaorkestris, Läti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Tallinna Kammerorkestris ja Vanemuise Sümfooniaorkestris.

Sommer on täiendanud ennast mitmetel meistrikursustel: Chris Martin (New Yorgi Filharmoonikud, USA), Fritz Damrow (Kuninglik Concertgebouw Orkester, Holland), Manuel Gomez-Limon Blanco (Hispaania Rahvuslik Sümfooniaorkester), Reinhold Friedrich (Freiburgi Muusikaakadeemia, Saksamaa), Urban Agnas (Kölni Muusikaakadeemia, Saksamaa), Ole Edvard Antonsen (Norra), Allen Vizzutti (USA), Charlie Porter (USA).

Chris Sommerit on kõige enam inspireerinud professionaalse muusikaga tegelema muusikutest vanemad ja eriti oluline roll sellel, et temast sai just trompetist on olnud ta esimesel trompetiõpetajal Margus Allmannil.

LEEVI ROSIN

Viiuldaja Leevi Rosin on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Niina Murdvee juures, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Arvo Leiburi viiuliklassis ning Aarhusi Kuningliku Muusikaakadeemia magistrantuuri Mo Yi juhendamisel. Taanis omandas Leevi ka solistidiplomi, samuti Mo Yi juhendamisel.
Noor muusik on tegutsenud solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii Eestis kui välismaal tuntud  kontserdisaalides ja festivalidel. Neist tuntumad näiteks Briti Saarte Muusikafestival, Taani Keelpillifestival, Lake Districti Muusikafestival, Pärnu Muusikafestival ja „New Music for Strings“ festival, kus Leevi esines ka New Yorgis Carniege Hallis.

Hinnatud orkestrandina on ta töötanud Aarhusi Sümfooniaorkestris, Aalborgi Sümfooniaorkestris, Aarhusi Bachi orkestris ja Randersi kammerorkestris Taanis ning ka kodumaal Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris, Vanemuise sümfooniaorkestris, Järvi Akadeemia Kammerorkestris, Eesti Sinfoniettas,
Põhjamaade sümfooniaorkestris ning Klaaspärlimäng Sinfoniettas.

Solistina on Leevi üles astunud Tallinna kammerorkestriga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
sümfooniaorkestriga, Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestriga ja Aarhusi Kuningliku Muusikaakadeemia keelpilliorkestriga.

Leevi töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, õpetab Heino Elleri Muusikakooli keskastmes ja on Pärnu Linnaorkestri orkestrant, kus on ka korduvalt täitnud kontsertmeistri rolli.

MAANO MÄNNI

Maano Männi lõpetas 1992 Eesti Muusikaakadeemia viiuli erialal professor Jüri Gerretzi juhendamise. 1993-1996 oli Männi Tallinna Kammerorkestri asutajaliige ja kontsertmeister, aastatel 1993-2000 töötas ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri I kontsertmeistrina. Aastast 2002 tegutseb Männi Vaasa Linnaorkestri kontsertmeistrina. Lisaks orkestritööle on Männi aktiivne kammermuusik, esinedes koos rahvusvahelise haardega muusikutega mitmetel Põhjamaade festivalidel, samuti on ta soleerinud mitmete orkestrite eest.

Dirigeerimist on Maano õppinud Jorma Panula ja Leonid Grin kursustel kui ka eraviisiliselt Ilmar Tõnissoni juhendamisel. Männi on juhatanud Vaasa ja Pärnu Linnaorkestreid, Pori Sinfoniettat, Klaaspärlimäng Sinfoniettat, Eesti Sinfoniettat. Talle meeldib sünteesida muusikastiile ning koostada eriilmelisi kontserdikavu. Vaasas on erilise publiku soosingu pälvinud Männi juhatatud Soovikontserdid kus ta on nii dirigendi, solisti kui õhtujuhi rollis. Soovikontserdid kõnetavad ka uut publikut. 8.märtsil 2024 toimunud Soovikontsert Vaasa kontserdimajas oli välja müüdud juba mitu nädalat enne selle toimumist. Pedagoogina on Maano Männi töötanud nii Tallinna Muusikakeskkoolis, Yrkeshögskolan “Novia” (Soome), Eesti Muusika -ja Teatriakadeemias kui ka mitmetel meistrikursustel (muuhulgas Pekingi Kesk-Konservatooriumi juures asuvas Muusikakeskkoolis). Maano on kätt proovinud ka žurnalistika valdkonnas, kirjutades mitmeid muusikaalaseid artikleid. 

Maano Männi oli aastatel 2020-2022 nii Tallinna Kammermuusikafestivali kui ka aastast 2023 Soomes aastal korraldatava „Toivo Kuula päevad” kunstiline juht. Männi koostas Tartus ja Tallinnas 2024.aasta veebruaris toimunud suurejoonelise Pillifondi galakontserdi kava kus esines ka solistina. Pärnu Linnaorkestriga seob Maanot koostöö juba aastast 1999 olles juhatanud ka suvepealinnas menukaid Soovikontserte. Lisaks muusikale on Maanol kulinaarseid harrastusi, samuti ei põlga te meestetöid ja tervisesporti. Eriliseks naudinguks on aga saunaõhtud heade sõprade seltsis.

MIKK MURDVEE

Mikk Murdvee on Pärnu linnaorkestri ees sage külalisdirigent. Pikaajaline koostöö on olnud ülimalt sujuv ja nauditav.

Murdvee on väljapaistev eesti dirigent ja viiuldaja. Õpinguid alustas ta Tallinna Muusikakeskkoolis Niina Murdvee ja Harald Aasa viiuliklassis. 1998. aastal astus Mikk Murdvee Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse ning aastast 1999 jätkas õpinguid Sibeliuse Akadeemias Helsingis prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Viiulieriala lõpetas ta kõrgeima hindega 2005. aastal.

Viiuliõpingute kõrval alustas ta 2002. aastal Sibeliuse Akadeemias ka dirigeerimisõpinguid Leif Segerstami, Jorma Panula ja Atso Almila juhendamisel. Dirigeerimisklassi lõpetas Mikk Murdvee 2007. aastal. Samuti on ta end täiendanud Paavo, Neeme ja Kristjan Järvi, Eri Klasi ja paljude teiste meistrikursustel.

Jäädes peale õpingute lõppu küll elama Helsingisse, on Mikk Murdvee tihedalt seotud eesti kultuurieluga. Ta on esinenud viiulisolistina muuhulgas ERSO, Tallinna Kammerorkestri, EMTA sümfooniaorkestri ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestri ees. Mikk Murdvee on juhatanud ERSO-t, Tallinna Kammerorkestrit, Pärnu Linnaorkestrit ja Haapsalu Festivaliorkestrit, samuti on ta olnud sage külaline Rahvusooperis “Estonia”. Väga oluline on olnud tema töö Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga, mille peadirigent oli ta aastatel 2011-2015, viies orkestri väga kõrgele kunstilisele tasemele.

 

loe pikemalt siit: Bio – Mikk Murdvee

 

Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames. 
Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule. 
Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.
Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.
Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.

Piletid müügil

Similar Posts