MEIST

Pärnu Linnaorkester, mis loodi aastal 1994, valmistub tänavu oma 30. juubelihooajaks ja toob klassikalise muusika otse kuurortlinna südamesse. Orkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga ning esinenud koos rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistidega. Musitseeritud on paljudes muusikalavastustes ja ooperites, kandes nende kuulajad eri maailmadesse. Lisaks on orkester salvestanud arvukalt Eesti heliloomingut, et väärtustada kodumaiste autorite töid.
Igal aastal avab Pärnu Linnaorkester oma uksed välismaistele tippdirigentidele ja solistidele, et luua üheskoos unustamatuid muusikaelamusi. Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Orkestri silmapaistvaid saavutusi on tunnustatud lausa kahel korral Pärnu muusika aastapreemiaga!

Väärtustame särava muusika loomist, koostööd erinevates žanrites ning kuulajate rõõmustamist ajatu muusikaga. Kutsume teid juubelihooajal kogema muusika võlujõudu ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.

Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi, Marcello Rota, Kaspar Mänd jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan, aastatel 1998-2017 Jüri Alperten.

Pärnu linna esinduskollektiivi ees on soleerinud paljud mainekad interpreedid: viiuldajad Sarah Chang, Leila Josefowich, Liana Issakadze, Sergei Stadler, Xiang Gao, Anna-Liisa Bezrodny; pianistid Chitose Okashiro, Arbo Valdma, Kalle Randalu, Ivari Ilja; metsasarvemängija Wilhelm Schwaiger, trompetist Tine Thing Helseth, fagotisolist, mitmekordne Grammy nominent Martin Kuuskmann, Briti klarnetivirtuoos Matthew Hunt jt.

Orkester on osalenud mitmetes muusikalavastustes ja ooperites. Salvestatud on muusikat plaatidele „Soovide linn” (2003), inglise helilooja Gavin Bryarsi loomingut koos RAMiga (GB Record Production 2008), Urmas Sisaski „Te Deum” koos Pärnu Kammerkooriga (2011), „Kuus aastaaega+“ (2012), DVD „Rändavad laulud” (2014); samuti ka filmimuusikat: „Pimedad aknad” (2007), „Noored kotkad” (2008), „Perekonnavaled” (2014) ning „Supilinna salaselts” (2015), Justkui jõgi oleks laulnud… / As if a River Were Singing… (2022)

Pärnu Linnaorkester on sage esineja eesti muusikafestivalidel, koostööd on tehtud paljude festivali- ja kontserdikorraldajatega. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia (2002, 2007).