28. hooaja avakontsert

17. oktoober 2021 16:00 Pärnu kontserdimaja

Solist Age Juurikas (klaver)

Pärnu Linnaorkester

Dirigent Kaspar Mänd

Kavas:
Maria Kõrvits – betoon (hommage à Olev Siinmaa) ESIETTEKANNE

Maurice Ravel – Klaverikontsert G-duur

Ludvig van Beethoven – Sümfoonia nr 3 (Eroica) Es-duur, op.55

Hind: 15 € / 10 €, toetajapilet 30 €

Tänavu möödub 140 aastat Pärnu kauaegse linnaarhitekti Olev Siinmaa sünnist ning Pärnu Linnaorkester on sel puhul võtnud fookusesse nii arhitekti enda kui arhitektuuri ja muusika omavahelised seosed. Avame 28. kontserdihooaja pühapäeval, 17. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas, mil kõlab helilooja Maria Kõrvitsa uudisteose “betoon” esmaettekanne, hommage à Olev Siinmaa. Lisaks on kontserdil kavas Maurice Raveli Klaverikontsert G-duur, kus soleerib Age Juurikas (klaver) ning Beethoveni 3. sümfoonia “Eroica”. Dirigent Kaspar Mänd.

Kontserdile eelneb kell 16 arhitektuuriajaloolase, Eesti Kunstiakadeemia rektori ja Eesti Teaduste Akadeemia asepresidendi Mart Kalmu loeng teemal “Arhitektuur muusikas, muusika arhitektuuris”.

Olev Siinmaa pärand on mõjutanud oluliselt Pärnu linna palet ning ka vaimsust. Paljud tema ideed on olnud eeskujuks järgnenud arhitektidele, Siinmaa looming on muutunud omamoodi sümboliks esimese vabariigi aegsele elule, kus otsiti üheltpoolt selgelt eesti omapärast nägu, teisalt oli pilk selgelt modernismi ja teiste kaasaegsete voolude suunal. Olev Siinmaa visiooni saame kasutada ka tänapäeval, mh ka teemal muusika koht linnas (Siinmaa supelala ümberkorralduskava, mis nägi mh ette ka välilava orkestrile ja kontserdiala, kus leiaksid aset regulaarsed kontserdid). Kuna Pärnu Linnaorkester on võtnud üheks selgeks osaks oma repertuaaris uute teoste tellimise ja esitamise, siis jätkub omal moel muusikas Siinmaa visioon oma, kodumaise ning uuemate voolude sümbioosis.

**Sissepääs COVID-19 tõendiga (negatiivse testitulemuse, haiguse läbipõdemisevõi vaktsineerimiskuuri tõend)

Similar Posts