28.hooaja avakontsert

03. oktoober 2021 16:00 Pärnu kontserdimaja

Solist Indrek Leivategija (tšello)

Pärnu Linnaorkester

Dirigent Kaspar Mänd

Kavas:
Maria Kõrvits – betoon (hommage à Olev Siinmaa) ESIETTEKANNE

Pjotr Tšaikovski – Variatsioonid rokokoo teemale, op.33

Ludvig van Beethoven – Sümfoonia nr 3 (Eroica) Es-duur, op.55

 

Hind: 15 € / 10 €, toetajapilet 30 €

PILETILEVI FACEBOOK

Tänavu möödub 140 aastat Pärnu kauaegse linnaarhitekti Olev Siinmaa sünnist ning Pärnu Linnaorkester on sel puhul võtnud fookusesse nii arhitekti enda kui arhitektuuri ja muusika omavahelised seosed. Avame 28. kontserdihooaja pühapäeval, 3. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas, mil kõlab helilooja Maria Kõrvitsa uudisteose “betoon” esmaettekanne, hommage à Olev Siinmaa. Lisaks on kontserdil kavas Tšaikovski “Variatsioonid rokokoo teemale”, kus soleerib Indrek Leivategija (tšello) ning Beethoveni 3. sümfoonia “Eroica”. Dirigent Kaspar Mänd.

Kontserdile eelneb kell 16 arhitektuuriajaloolase, Eesti Kunstiakadeemia rektori ja Eesti Teaduste Akadeemia asepresidendi Mart Kalmu ning muusikateoreetiku, helilooja ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse professori Kerri Kotta loeng teemal “Arhitektuur muusikas, muusika arhitektuuris”.

Olev Siinmaa pärand on mõjutanud oluliselt Pärnu linna palet ning ka vaimsust. Paljud tema ideed on olnud eeskujuks järgnenud arhitektidele, Siinmaa looming on muutunud omamoodi sümboliks esimese vabariigi aegsele elule, kus otsiti üheltpoolt selgelt eesti omapärast nägu, teisalt oli pilk selgelt modernismi ja teiste kaasaegsete voolude suunal. Olev Siinmaa visiooni saame kasutada ka tänapäeval, mh ka teemal muusika koht linnas (Siinmaa supelala ümberkorralduskava, mis nägi mh ette ka välilava orkestrile ja kontserdiala, kus leiaksid aset regulaarsed kontserdid). Kuna Pärnu Linnaorkester on võtnud üheks selgeks osaks oma repertuaaris uute teoste tellimise ja esitamise, siis jätkub omal moel muusikas Siinmaa visioon oma, kodumaise ning uuemate voolude sümbioosis.

**Sissepääs COVID-19 tõendiga (negatiivse testitulemuse, haiguse läbipõdemisevõi vaktsineerimiskuuri tõend)