AAVIK & AAVIK

REEDE, 3. Märts 2023

kell 19:00
Pärnu Kontserdimajas

Dirigent: Henri Christofer Aavik
Solist: Hans Christian Aavik (viiul)
Kavas. Nielsen, Beethoven, Sibelius, Tubin

Kontserdil tulevad esitusele maailma klassikud: Carl Nielsen – „Finale” süidist keelpilliorkestrile, op. 1 (1888); Ludvig van Beethoven – „Viiulikontsert D-duur“, op. 61 (1806); Jean Sibelius – „Rakastava“, op. 14 (1893/1912) ning Eduard Tubin – „Sümfoniett eesti motiividel“, ETW 11 (1940).

Virtuoossed vennad pole varem Pärnu Publiku ees koos esinenud dirigendi ja solistina, mis muudab kontserdi iseäranis eriliseks.

Pärnu Linnaorkester korraldab 3. märtsil 2023 Pärnu Kontserdimajas ainulaadse kontserdi, kus dirigendina ja solistina esinevad vennad Henri Christofer Aavik ja Hans Christian Aavik. Noor tulevikutalent dirigent Henri Christofer Aavik pälvis 1. oktoobril, muusikapäeval oma konkursisaavutuste eest kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Tähelepanuväärne on veel, et oma erialal on tippu jõudnud nii tema kui ka ta vend – kultuurkapitali preemia pälvis ka viiuldajast Hans Christian. Hans võitis tänavu viiuldajate maailma esikümnesse kuuluva rahvusvahelise Carl Nielseni konkursi.

Erinevalt vennast on Henri Christoferi Eestis näha ja kuulda olnud veel võrdlemisi vähe – ta on aastaid ära olnud õppimas: pikemat aega Saksamaal Weimari muusikakõrgkoolis, vahetusõpilasena Šveitsis Zürichi kunstide koolis ja nüüd Amsterdamis ja Haagis. Ta saavutas hiljuti kaks olulist konkursivõitu: esikoha Soomes Jorma Panula konkursil ja II koha Svetlanovi konkursil Monacos.

Similar Posts