ÕHTU VIRTUOOSIDEGA. Śernius. Murdvee. 30.10.2022

30.10.2022 kell 17.00 Pärnu Kontserdimajas

Solist Mantas Šernius (piano)
Dirigent Mikk Murdvee
Pärnu Linnaorkester

KAVAS:
Camille Saint-Saëns klaverikontsert nr 2 g-moll

Ludwig van Beethoven, Sümfoonia nr 6 F-duur, op. 68

Wolfgang Amadeus Mozart, 4 Saksa tantsu KV 602

NB! Kontserdi alguse aeg on muutunud! KONTSERT ALGAB KELL 17:00

16:00 Kontserdile eelneb vestlus Prof Kerri Kotta ja Mark Soosaarega. 
Vestluse teemaks “loodus ja looja”

Kontserdil soleerib Mantas Śernius, kes võitis 2019 aastal Eesti Pianistide Konkursil I preemia ning Pärnu Linnaorkestri eripreemia.

Prantsuse helilooja Camille Saint-Saënsi Teine klaverikontsert on helilooja üks enimmängitud teoseid, mille karakteersus ja virtuoossus on kuulajaid võlunud esiettekandest alates. Soleerib Mantas Śernius, Eestis tegutsev leedu päritolu pianist, kes võitis 2019. aastal Eesti Pianistide Konkursil I preemia ning Pärnu Linnaorkestri eripreemia.

Beethoven, muusikaajaloo revolutsionäär, tormiline ja kompromissitu kunstnikuhing, tõstis sümfoonia žanri kõrgustesse ülimaks muusikavormiks. Tema Kuues, “pastoraalne” sümfoonia, on mastaapsete Viienda ja Seitsmenda sümfooniate vahel ootamatu suunapööre. Esimest korda kirjeldab sümfoonia selgesõnaliselt loodust ja loodusest kogetud muljeid, mõjudes nagu helilooja salaaed, rahulik keskkond tema tormiliste sümfooniate vahel. Sellist rahulikku hingetõmmet vajab nii kunstnik kui kuulaja, seda eriti tormilistel ja segastel aegadel.

Kontserdi dirigent on Mikk Murdvee, kellele on see kuues kontsert Beethoveni sümfooniate sarjas Pärnu Linnaorkestriga.

Similar Posts