Olav Ehala 70

28. september 2020 19:00 Alexela kontserdimaja

Eesti Heliloojate Liit, Eesti Teatriliit ja Eesti Kinoliit esitlevad
OLAV EHALA 70
juubelikontsert helilooja 70. sünnipäeva tähistamiseks

Esmaspäeval, 28. septembril 2020 kell 19.00 Alexela Kontserdimajas

Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo ja Lauri Liiv
Linnateatri näitlejad Hele Kõrve, Sandra Üksküla Uusberg, Andero Ermel, Indrek Ojari ja Mart Toome;

Pärnu Linnaorkester, dirigent Kaspar Mänd ning Olav Ehala ja tema kvartett koosseisus Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja Toomas Rull.

Hind: 17 € - 31 €

PILETILEVI

28. septembril 2020 leiab Alexela Kontserdimajas aset kontsert, mille kunstiline tase saab olema sama kõrge kui selle emotsionaalne kaal – ja vastupidi.
Miks? Sest sellega tähistatakse helilooja ja muusiku Olav Ehala 70. sünnipäeva. Teatavasti on juubilari näol tegu mehega, kes sobib klaveri taha nii lasteaiapeol, sumedas lokaalis kui ka kontserdisaali lühtrite all.
Sellisel unikaalsel haardel on kaks põhjust. Esiteks on Ehala üks neid suurmehi, kes mõjub nagu kõige muhedam üleaedne. Teiseks on Ehala kunstnik, kelle looming on ühtaegu isikupärane ja avatud, peaaegu kättesaamatult ilus ja samas sügavalt omane. Pole imestada, et suur osa tema kirjutatud muusikast on omandanud vormi loomingulise koostöö vaimus. Niisiis võib öelda, et Olav Ehala ühtaegu andekas kunstnik ja andekas inimene.
Seda mitmekülgset ja avatud andekust ongi kavas tähistada Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Kinoliidu ja Eesti Teatriliidu eestvedamisel, et heita pidulik pilk Ehala panusele Eesti muusika-, teatri- ja filmilukku.

Lavastaja Veiko Tubin loob teatri, filmi ja muusika väljendusvahendeid ühendava kontsertetenduse, milles osalevad

Collegium Musicale ja Ellerhein, lauljad Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo ja Lauri Liiv, Pärnu Linnaorkester dirigent Kaspar Männi juhtimisel, aga ka Tallinna Linnateatri näitlejad Hele Kõrve, Sandra Uusberg, Andero Ermel, Indrek Ojari ja Mart Toome. Loomulikult sekkub asjade käiku ka sündmuse peategelane ise koos oma kvartetiga koosseisus Olav Ehala, Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja Toomas Rull.
Soliste toetab ettevalmituses Riina Roose Tallinna Linnateatrist. Sünnipäevakontserdi valguskunstnik on Priidu Adlas. Kontserdi produtsent on Elo-Liis Parmas (Tähesõjad), visuaali on loonud Mauno Meesit (BrandOn Disain).
Täname südamest kontserdi toetajaid: Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital
.
Korraldaja lähtub Terviseameti ja EV Valitsuse jooksvatest nõuetest.
Kontserdi müüki panekul on arvestatud hetkel kehtivat hajutatud saali reeglit.