Pärnu Linnaorkestri uus CD-plaat „As if a river were singing…“

Peagi on valmis saamas Pärnu Linnaorkestri esimene sümfoonilise CD-plaat, millele on koondatud Pärnu Linnaorkestri kahe viimase  hooaja esiettekandes kõlanud instrumentaalkontsertide salvestused.

Tihti ei esine albumeid spetsiaalselt uue orkestrimuusikaga ning seepärast tekkis soov portreteerida uuema põlvkonna heliloojaid ning nende loomingut. Helikandjal kõlavad Rasmus Puuri viiulikontsert, solist Linda-Anette Verte ja  Alisson Kruusmaa klaverikontsert “justkui jõgi oleks laulnud”, solist Johan Randvere. Maria Kõrvitsa teos “betoon” on kirjutatud Pärnu Linnaorkestri tellimusel legendaarse arhitekti Olev Siinmaa 140.sünniaastapäevaks.

On märkimisväärne, et eelnevalt mainitud kolm heliloojat on hoolimata oma noorele eale pälvinud rohket tähelepanu ja tunnustust. Näiteks Rasmus Puuri viiulikontsert pälvis möödunud aastal LHV heliloomingu preemia. Alisson Kruusmaa on Pärnust pärit noor helilooja, kellelt on viimasel ajal üha rohkem tulnud tellimusi välismaalt. Maria võitis 2016. aastal rahvusvahelise heliloojate rostrumi Wroclawis.

Värske album ongi kokkuvõte Pärnu Linnaorkestri viimase kahe hooaja (27/28) loomingulisest missioonist. Plaadi annab välja inglise plaadifirma Odradek ning plaadiesitlus toimub 25. aprillil, kell 18:00 Pärnu Kontserdimaja kammersaalis. Olete oodatud! 

Lisainfo Andres Tölp / andres.tolp@parnuorkester.ee

Similar Posts