Linnaorkestri põnevad koostööprojektid

Pärnu Muusikafestivali toimub 10.–19. juuli 2024 ning tegemist on ühe tuntuma rahvusvahelise klassikalise muusika festivaliga Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ning Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri. 

Sel aastal on Pärnu linnorkestril au olla osa põhiprogrammist. 15. juulil toimub Pärnu kontserdimajas „Öökontsert“, kus Pärnu Linnaorkestri ees on uus peadirigent Henri Christofer Aavik. Solistina astub kuulajate ette Šveitsis resideeruv flötist Maarika Järvi. 
Kavas Ives, Eller, Piazzolla, Weinberg, Foote, Sylvestrov
. Lisainfo https://parnumusicfestival.ee/ookontsert/

Orkesti uue peadirigendi Henri Christofer Aaviku sõnul kutsub kontserdikava kuulajat hetkeks seisatama ja mõtisklema vabaduse ja rahu teemadel, olgu siis aluseks Ives’i muusikaline pilt I MS eelsest rahulikust maailmast, Elleri igatsus vaba riigi järele, tango kui orjade kultuurist välja kasvanud kultustants, Weinbergi geniaalne eneseväljendus raske tsensuuri all, Foote’i vahetult sõjajärgses maailmas sündinud looming või Silvestrovi „Palve Ukraina eest”.

Festival tuleb sel aastal traditsiooniliselt mahukas ja täidab suvepealinna kümneks päevaks muusikameluga. Kohal on maestro Neeme Järvi, Paavo Järvi ja Kristjan Järvi, musitseerivad maailmatasemel tippsolistid, suured orkestrid ja väiksemad kammerkoosseisud – kokku erinevates koosseisudes laval üle 200 muusiku ning publikut ootame kontserdile nüüd juba üle 10 000.
Pärnu Linnaorkester on lisaks Öökontserdile laval ka Järvi Akadeemia lõppkontserdil. Pärnu kontserdimaja laval toimuvast on võimalik osa saada ka üle ilma Pärnu Muusikafestivali TV kaudu https://parnumusicfestival.tv/pmf.

JUULIS HOOG EI RAUGE ...

Südasuvel, 26.-27. juulil toimuv Eesti Liikumis- ja Heaolufestival toob kultuuripealinna aastal Elva linna Sõltumatu Tantsu Maratoni, Pärnu Linnaorkestri ja Daniel Levi eksperimentaalkontserdi ning tegevustest ja loengutest kireva heaolulinnaku. Festival on tasuta, kontserdile pääsemiseks pannakse peagi müüki soodsa hinnaga piletid.

Festivali eesmärk on näidata, et heaolu ei tähenda ainult sporti ja teraapiavorme, vaid igaüks saab enda füüsilist ja vaimset tervist toetada harrastades just endale sobivaid meelistegevusi, olgu selleks pillimäng, e-sport või midagi kolmandat. 

Eesti Liikumis- ja Heaolufestivalile paneb punkti Pärnu Linnaorkestri ja Daniel Levi kontsert Elva spordihoones, kus liikumine ja kaunid kunstid saavad nauditavaks tervikuks. Kontserdil saab selgeks, kas ja kuivõrd teevad muusikud musitseerides head oma tervisele ja heaolule. Koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga mõõdetakse muusikute kaloraaźi ja südamelöögisagedust ning vereproove võttes õnnehormoone, et saada teada, kuidas need erinevad tervisenäitajad muutuvad. Tulemustest kuvatakse publikule kontserdi ajal jälgimiseks kaasahaarav visuaallahendus, kuid põhjalikum analüüs ilmub hiljem ka teadusartiklina. 

Eesti Liikumis- ja Heaolufestival on Elva linnas toimuva liikumisfestivalide üritussarja kolmas sündmus. 2022. aastal toimus esmakordselt Eesti Liikumis- ja Spordifestival, 2023. aastal toimus Eesti Liikumis- ja Elamusfestival koos traditsioonilise suveürituse Elva kohvikutepäevaga.

Similar Posts