29.07. SUVEUNIversiteet lõppkontsert

29. juuli  „KLAVERIÕHTU ORKESTRIGA“

kell 18:00 Pärnu Kontserdimajas

Dirigent: Jaan Ots
Pärnu Linnaorkester

Solistid Jianing Hu (China), Yuri Miyaki (Jaapan), Cäcilia Weber (Austria), SoYoung Jeong (Lõuna Korea), Zoran Skrinjar (Sloveenia),  Myrissa Lai (USA), Qian Zhang (Saksa) jt.

Arbo Valdma juures on õppinud üle 300 diplomeeritud pianisti, kellest paljud on saavutanud laureaaditiitleid maailma tunnustatud konkurssidel ja on õppejõududeks ülikoolides üle kogu Euroopa, Aasias ja Ameerikas. Arbo Valdma on andnud soolokontserte, esinenud orkestritega ja osalenud kammeransamblites kolmel kontinendil.

Arbo Valdma annab meistrikursusi kõikjal maailmas, Pärnus toimuvad tema kursused juba 21. suve järjest.

Kakskümmend aastat koostööd

Kaija Velmet, Suveuni 2023 peakorraldaja

Ei ole üksildasemat ega eraklikumat muusikut-interpreeti kui pianist, kes oma elu, sageli ka eraelu, veedab kahekesi selle suure ‒ reeglina musta ja kolmjalgse ‒ monstrumiga. Paistab aga, et sellel kolmjalal endal on täiusliku õnne saavutamiseks veidi suurem sotsialiseerumisvajadus ja just sellepärast on pea kõik kuulsad heliloojad kirjutanud klaveriteoseid, kus on võrdväärseks partneriks orkester.

Suveune parim sõber ja lavapartner on juba kakskümmend aastat olnud Pärnu linnaorkester. Igal suvel on muusikagurmaanide meeleheaks Suveune festivali kavas kontsert, mis täidetud klassikaga selle sõnapaari kõige ehedamas tähenduses: ilus, heakõlaline, tuttavlik ja väga, kohe ikka väga hästi esitatud. Sellisel kontserdil tunned, et kuidagi hea hakkab. Väga hea. Ja peale kontserti on hinges kerge ja puhas tunne.

Sel aastal kohtuvad sõbrad Suveuni ja Pärnu linnaorkester 29. juunil kell 18 Pärnu kontserdimajas. Dirigendipuldis on Jaan Ots, kes olnud prof Arbo Valdma Suveune meistrikursustel õpilase rollis festivali algusaastatel. Solistideks on sellel kontserdil pianiste pea igast ilmakaarest, neid kõiki ühendavaks lüliks on Pärnust pärit maailmahaardega klaveripedagoog prof Arbo Valdma.

Kontserdil kõlab:

Ph. Glass Kontsert klaverile ja keelpillidele nr 3, III osa „For Arvo Pärt“, solist Jianing Hu (Hiina RV)

S.Rachmaninov Klaverikontsert Nr.2, c-moll op.18 klaverile ja keelpillidele (arr Jeremy Liu),  solist SoYoung Jeong (Lõuna-Korea)

  1. Bartok Klaverikontsert nr 3, II osa Adagio religioos, solist Amanda Lee (Singapur)
  2. Saint-Saëns Klaverikontsert nr 5  F-duur op. 103, solist Cäcilia Weber (Austria)
  3. Chopin Klaverikontsert nr 2 f-moll op. 21, I ja II osa, solist Yuri Miyaki (Jaapan)
  4. A. Mozart Klaverikontsert d-moll, KV 466, solist Zoran Skrinjar (Sloveenia)
  5. Vivaldi Aaria + J. Wölfl Klaverikontsert nr 6 „La Coucou“ op. 49, II osa + Albinoni Adagio, solist Myrissa Lai (USA)8

Similar Posts