Mihkel Keremi AUTORIKONTSERT

LAUPÄEV, 28. jaanuar 2023

kell 19:00
Pärnu Kontserdimajas

Dirigent: Mikk Murdvee
Solistid: Triin Ruubel (viiul), Willem Stam (tšello)
Kavas: Mihkel Keremi viiuli-, tšellokontsert ja sümfoonia nr 6.

Mihkel Kerem on üks produktiivsemaid eesti heliloojaid. 41 eluaastast hoolimata on tema loomingu nimekiri väga ulatuslik. See sisaldab 8 sümfooniat, hulgaliselt orkestriteoseid, kaks instrumentaalkontserti, 10 keelpillikvartetti ning hulganisti muid kammermuusikateoseid.
Viiulikontsert on Mihkel Keremi esimene suurem instrumentaalkontsert. Selle esiettekanne toimus 28. veebruaril 2019 Pärnus, solist Triin Ruubel, dirigent Mikk Murdvee.
Tšellokontserdi esiettekanne tuleb salvestusperioodi (24.–28.jaanuar 2023) lõpus peetaval kontserdil 28. jaanuaril 2023 Pärnus. Solist on Willem Stam, dirigent Mikk Murdvee
Mihkel Keremi 6. sümfoonia esiettekanne oli 2021. aasta 10. aprillil Venemaal Kislovodskis. Esitajaks Põhja-Kaukaasia V.I. Safonovi filharmoonia akadeemiline sümfooniaorkester, dirigent Nikolai Shugajev. Keremi sümfooniate reas on 6. sümfoonia oma koosseisult ainus Pärnu Linnaorkestri põhikoosseisule lähedane teos, ülejäänute mängimiseks oleks vajalik oluliselt suurem koosseis.

Pärnu Linnaorkester on ühenduslüli, kuivõrd kaks teost kolmest on saanud või saamas oma esiettekande Pärnu Linnaorkestri esituses.

http://mihkelkerem.com/

Similar Posts